RED AUTOMATICKÉ KOTLE NA PELETY


Při koupi kotle RED Compact 35 je nyní možno získat kotlíkovou dotaci až 127 500 Kč! Cena kompletní realizace - kotel, příslušenství + montáž je do 150 000 Kč!

Kotle COMPACT jsou oblíbené zejména proto, že jsou nenáročné na prostor. Pro instalaci kotle nejsou potřeba složité stavební úpravy. Jsou vhodné do novostaveb bez klasické kotelny – možno je instalovat do stísněných prostorů  např. na chodbu, do suterénu, malých technických místností apod. Nebo jsou ideální alternativou pro výměnu starých kotlů v kotelnách. Kotle COMPACT jsou připraveny pro snadné a rychlé napojení přímo do systému stavby bez dalších investic.

Kotle mají externí přívod vzduchu, který lze vyvést mimo dům, aby se nespotřebovával kyslík z domu, což je velkou výhodou při umístění kotle na chodbách apod.

Struktura kotle a ohniště je kompletně utěsněná a izolovaná, lze jej proto umisťovat blízko předmětů a při dotyku nehrozí spálení. V naší vzorové kotelně můžete vidět kotel v provozu, umístěný přímo v kanceláři vedle nábytku.

Kotle umožňují úsporné vytápění do radiátorů nebo podlahového topení, a zároveň jsou vhodné i na ohřev užitkové vody.
Hlavní výhodou kompaktních kotlů je zabudované příslušenství přímo v kotli – výkonné oběhové čerpadlo, expanzní nádoba, zásobník na pelety, regulace apod. Kotle mají také zabudovaný popelník s kapacitou na týden.
Kotle mají funkci Auto-Eco. Pokud se funkce nastaví, kotel natopí na požadovanou teplotu (případně teplotu užitkové vody) a poté automaticky vypne. Provoz je tak velice úsporný. V případě potřeby kotel opět samočinně spustí – kotel se opět sám zapálí pomocí žhavicí svíčky. Nepotřebujete tak volat servisní středisko, jak je tomu u automatických kotlů jiných značek, kterým kotel hoří celou zimu! Náš kotel funguje opravdu účinně a úsporně!
Kotel má bezpečnostní funkce. Při příliš vysoké teplotě vždy vypne. Stejně tak, pokud dojde např. k uzavření všech radiátorů, nebo havárii otopné soustavy, kotel vždy vypne. Při výpadnu el. energie kotel vypne, při jejím obnovený sám zapne a pokračuje ve shodném programu. Jeho provoz je tak zcela bezpečný, nehrozí žádné prohoření a havarijní stavy!

 

RED dotované kotle, krbová kamna na dřevo i pelety

Ovládání:

Kotel se ovládá velice snadno, automatu se skutečně nemusíte bát, naopak se můžete těšit na pohodlí.
Na kotli je umístěn digitální ovládací panel, kde se nastaví požadovaná teplota v domě a případně teplota užitkové vody. Kotel lze napojit na externí termostat, který může být umístěn kdekoliv v domě a tím se snadněji reguluje konkrétní maximální teplota, na kterou kotel topí. Stejně snadné je to s ohřevem užitkové vody. Na digitálním panelu umístěném na kotli pouze nastavíte, kolik stupňů si přejete mít teplou vodu (např. 65 stupňů), kotel komunikuje s kombinovaným ohřívačem/bojlerem, vodu ohřeje a vypne.
RED dotované kotle, krbová kamna na dřevo i pelety

Údržba a provoz kotle:

O kotel se musíte starat opravdu minimálně. V horní části kotle otevřete poklop a nasypete peletky. Např. do Compactu 35 s větším zásobníkem se vejde téměř 100kg pelet, které Vám vydrží hořet cca 5 dní. Lze dokoupit i přídavnou násypku, která se nasadí na horní část kotle a zvětší objem zásobníku.
Po zapnutí kotle a nastavení požadované teploty na ovládacím panelu si kotel vše zářídí sám. Nic nezapalujete, neotvíráte, kotel se zapálí sám pomocí žhavicí svíčky. Kotel má v sobě zabudovanou lambda sondu, která analyzuje složení paliva, zejména vlhkost. Tato informace mu pomáhá ideálně regulovat přívod vzduchu do spalovací komory tak, aby peletky shořely vždy s nejvyšší účinností.
V intervalech kotel vyfouká po shoření peletek obsah ohniště a pomocí spalinového ventilárotu zbytky spalin odejdou ven kouřovodem. To zajistí stále čisté ohniště bez zbytků paliva.
Kotel má v sobě zabudovaný šnekový podavač, který rovnoměrně podává peletky do ohniště. Všechny pelety shoří, nedochází k plýtvání palivem ani k nedokonalému spalování! Vše je 100% využito. Díky malé velikosti peletek nedochází k ucpávání kotle palivem.
selecta RED kotle
selecta RED kotle
DOTACE
3
2
4
RED dotované kotle, krbová kamna na dřevo i pelety
RED dotované kotle, krbová kamna na dřevo i pelety
RED dotované kotle, krbová kamna na dřevo i pelety
RED dotované kotle, krbová kamna na dřevo i pelety
Performa easy clean plus red kotel